به نام خدا


با سلام
         در بهار سال ۱۳۸۱ کتابی با عنوان شناخت آسمان برای پرواز که توسط دنیس پی گن تالیف شده بود بوسیله مهندس وارطان زاکاریان ترجمه و توسط سازمان هواپیمایی کشوری در تیراژ ۳۰۰۰ نسخه چاپ و وراد بازار گردید و موضوع اصلی این کتاب هواشناسی در هوانوردی می باشد و در نوع خود کتاب بسیار جامع و پر محتوایی می باشد و ما در همین جا بدوستداران پرواز و کسانی که علاقمند به فنون هوایی هستند پیشنهاد می کنیم حتما این کتاب را مطالعه بفرمایند و ما نیز در این وب لاگ تلاش می کنیم قسمتهایی از این کتاب را رونویسی کرده تا علاقمندان و مراجعه کنندگان آشنایی هر چند مختصر با این کتاب پیدا کنند .

شناخت آسمان برای پرواز


مقدمه نویسنده :

در اواخر قرن بیستم در پی هماهنگی فن آوری و پیشرفت زمان شرایطی فراهم شد تا نمونه های طراحی شده در طول زندگی بشر داخل جو زمین شده و پرواز انجام شود . ابتدا پرواز برای سرگرمی نوعآ جوابگوی معقول برای این منظور بوده است. ولی بعدآ مشخص شد اقامت در قلمرو آسمان نیاز به درک آن دارد . زیرا هوا یک محیط تغییر پذیر همیشگی است و ما باید هنگام پرواز راههای عبور و برخورد با تله های آن را خوب بشناسیم تا بتوانیم به سلامت پرواز کنیم و به یک خلبان مجرب تبدیل شویم .
مطالب این کتاب توصیر روشنی از نحوه کار جو زمین را ارائه می دهد . طبیعتآ متناسب با فضای موضوعات ارائه شده ،باید شرح خلاصه ای نیز در نظر گرفت ،زیرا موضوع آب و هواشناسی یا علوم هواشناسی موضوع پیچیده و کاملی است که برای تخصص در آن باید چندین سال مطعاله نمود . در نتیجه ما مجبور شدیم دانستنیها و مطالب لازم و مفید برای خلبان ،که کار اصلی او پرواز در جو است، خلاصه نموده و ارائه کنیم . بهترین را برای استفاده از این کتاب مطالعه ،سپس کسب تجربه در پرواز و مطالعه مجدد قسمتهای مرتبط با پرواز های انجام شده و در نهایت درک عمیق تر از مطلب است.
مطالب به گونه ای در نظر گرفته شده است که نیازهای بالون سوارها ، مدلهای رادیو کنترل پرواز کنندگان با پاراگلایدر ، کایت و خلبانهای گلایدر ، گلایدر موتور دار ،فوق سبکها و هر نوع هواپیما از این نوع را تامین کند . امید است هر خواننده ای در میان مطالب ارائه شده ،نظرات وایده های مورد نیاز خود را بتواند بیابد و در همان حال مطالب مورد مطالعه سبب افزایش لذتهای پرواز نیز بشود. بعلاوه با در برداشتن تمام ورزشهای هوایی ،مطالبی که ذیلآ با توجه به نقطه نظرهای بین المللی نوشته شده است امروزه برای اغلب خلبانهایی که در جستجوی تامین نیازهای ایمنی پرواز خود هستند نیز پوشش می دهد.

در پایان از همه دوستداران ورزش مفرح و زیبای پاراگلایدر دعوت می کنیم هر پنج شنبه و جمعه ضمن حضور خود در سایتهای امام زاده هاشم و آسمان آبی (جنت آباد شمالی) مستقیما پروازهای زیبای پرندگان ایران عزیز را نظاره گر باشند.

                                    مجله پاراگلايدر 

مجله پاراگلایدر۰۹۱۲۳۰۷۵۲۶۶                 

/ 1 نظر / 36 بازدید
فاطمه

سر انجام مي آيد اويي که آشناي همه و مهربانترين است و آن روز اشکها نيز مي خندند و صبر و انتظار فرجام خود را جشن مي گيرند تا امتي چشم براه ، قهقه اي مستانه بزند و از دامن پر مهرش شاخه ايي ازگل رستگاري بچيند و آن روز ديرنيست